Všichni jsme z prachu zrozeni!

Co je to Stín meče

Stín meče vyšel v roce 1997 v nakladatelství Virgo a svým způsobem se jednalo o revoluční systém (oproti tehdy nejznámějšímu titulu DrD). Stín meče přinesl 15 ras a 20 povolání a taky hromadu vymožeností na tu doby nevýdanou.

Jmenovitě např. zásah do jednotlivých částí těla, řešil zda zbraň projde nebo neprojde zbrojí a učení zbraní bylo podmíněno nejen omezeními dannými povoláním, ale i úrovní postav. Čím byla postava na vyšším levelu, tím lépší zbraně se mohla naučit ovládat. Další úžasnou věcí bylo rozlišení mezi zbraněmi které postava umí ovládat a které ne a dle toho s nimi také zacházela.

Co se týče hodů, využívá hra zejména K10 a to i pro boj a kouzelní. Za největší klade však považuji rozdělení magiků na jednotlivé přesně definované obory a s tím spojené i rozdílné kouzlení a přístup k magii. Magie vůbec je asi nejlépe propracované část celého stínu, i když i tak by snesla pár úprav.

Další velkou věcí bylo zavedení tzv. poměru velikosti. Různé rasy jsou různě hřmotné a z toho plynou určité výhody a nevýhody. Velikostní poměr má vliv nejen na počet životů, ale i např na to kolika kostkami bytost hází na útok a jak velké poškození budou udělovat její zbraně.

Bohužel systém měl i spoustu chyb. Vůbec nerozlišoval pojmy jako je bojové kolo a kolo mimo boj. Nikde nebyli uvedené žádné časové údaje. Další podstatnou chybou bylo třeba i řešení pohybu v boji.

Nám však tenhle systém učaroval a tak jsem se rozhodli jej přivést zpět k životu. Takže pokud jsem vás přesvědčil, tak neváhejte a zkuste jej také. Připomínám také, že vše co stín nabízel na svou dobu jako inovativního dnes najedete ve spoustě jiných her, ale tenkrát byl podrobněji rozpracován jen ADD a ten byl těžko dostupný.

Váš admin Thanathos

  

Neexistují mrtvé herní systémy, jen nejsou hráči co je hrají!!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one